خیارشور

آشنایی با خیارشور کامروز:

در این مقاله می ‌خواهیم در رابطه با انواع خیارشور کامروز برای شما توضیح دهیم. به طور کلی همه ما می‌ دانیم که برند کامروز یکی از بهترین برند هایی است که در زمینه تولید و عرضه مواد غذایی فعالیت دارد.

از این رو یکی دیگر از محصولات این برند، خیارشور می باشد. همواره خیارشور در بین خانواده‌ های ایرانی دارای محبوبیت خاصی است اما ما استفاده رایج از خیارشور را معمولاً در فست فود ها مشاهده خواهیم کرد، زیرا سرو ساندویچ ها با خیارشور امری بسیار روزمره و عادی به شمار می‌ آید.

به همین دلیل انواعی از مراکز اغذیه ای نظیر: فست فود ها به میزان فراوانی از خیارشور به صورت روزانه نیاز دارند. در ادامه خواهیم گفت که چگونه این مراکز به خرید خیارشور کامروز با بهترین قیمت بپردازند.

به طور کلی خیارشور علیرغم این که دارای مقدار بسیار زیادی نمک است، می ‌تواند دارای فواید زیادی هم باشد. توصیه می شود افرادی که دارای فشار خون بالا هستند از خوردن خیارشور تا حد ممکن پرهیز نمایند، اما افرادی که فشار خون متعادل تری دارند، می ‌توانند از خیارشور کامروز استفاده نمایند.

چرا که خیارشور های کامروز دارای خواص و ویژگی هایی هستند که ما در ادامه به آن ها خواهیم پرداخت.

خیارشور کامروز
خیارشور کامروز

خواص خیارشور کامروز:

خواص خیارشور کامروز به شرح زیر می باشد:

خیارشور کامروز منبع مهمی از آنتی اکسیدان است. از آنجایی که خیار دارای مقدار بسیار زیادی آنتی ‌اکسیدان است، پس خیارشور نیز از این آنتی اکسیدان بی ‌بهره نیست.

از آنجایی که آنتی اکسیدان نسبت به حرارت حساس بوده و ممکن است از بین برود اما به خاطر اینکه در روند تولید خیارشور کامروز هیچگونه حرارت دادنی وجود ندارد، از بین رفتن آنتی اکسیدان صورت نخواهد پذیرفت. لذا خیارشور های کامروز دارای مقادیر بسیار زیادی از آنتی اکسیدان می باشند.

همه ما می ‌دانیم که آنتی اکسیدان ها موادی هستند که از آسیب دیدن بدن در برابر رادیکال های آزاد محافظت می کنند. پس به این صورت ما می توانیم بگوییم که خیارشور امروز می تواند خاصیت ضد سرطانی نیز داشته باشد.

 افزایش سلامت دستگاه گوارش یکی دیگر از خواص خیارشور های کامروز می باشد. به این صورت که ما همواره در دستگاه گوارش خود میکروارگانیسم ‌هایی داریم که اگر از فیبر استفاده نکنیم، تعداد آن ها کاهش پیدا می‌ کند.

میکروارگانیسم های موجود در دستگاه گوارش برای بدن بسیار مفید بوده و اگر تعداد آن ها کم شود، عمل هضم و جذب ما دچار اختلال خواهد گردید. به همین منظور ما با خوردن خیارشور و وارد کردن مقدار متعادلی از فیبر درون دستگاه گوارش خود باکتری های پروبیوتیک را فعال نموده و روند عملکرد دستگاه گوارش خود را بهبود خواهیم بخشید.

جالب است بدانید که با خوردن خیارشور کامروز می ‌توانید به کنترل دیابت خود کمک کنید. علت این امر نیز این است که یک هموگلوبین با خوردن این محصول ایجاد شده که می تواند به کنترل قند خون کمک بسزایی نماید.

یکی دیگر از خواص خیارشور کامروز را می ‌توان کمک رساندن به هضم غذا و تسهیل آن دانست. اینگونه که شما در دستگاه گوارش خود باکتری های پروبیوتیکی دارید که باعث تسهیل عمل هضم غذا می شوند.

هر چقدر تعداد آن ها افزایش پیدا کند، شما دستگاه گوارش سالم تری خواهید داشت. همچنین عمل هضم غذا با سرعت بیشتر و کیفیت بالاتری صورت خواهد گرفت.

استفاده از خیارشور کامروز به خاطر اینکه به روش تخمیری تولید شده است، باعث می ‌شود تعداد این باکتری های پروبیوتیک افزایش پیدا کند. به همین منظور افرادی که از رفلکس و دیر هضمی می نالند، می‌ توانند با خوردن خیارشور کامروز به دستگاه گوارش خود کمک کنند.

خیارشور کامروز
خیارشور کامروز

سایر خواص خیارشور های کامروز:

 یکی دیگر از مزیت های این محصول، کاهش سطح کلسترول بد خون است. همه ما می ‌دانیم که کلسترول بد باعث بروز برخی از بیماری‌ ها خواهد شد. از این رو افراد با خوردن خیارشور می توانند سطح این کلسترول های بد را در خون خود کاهش دهند.

 یکی دیگر از مزیت های جالب خیارشور کامروز را می ‌توانیم رفع ‌سکسکه بدانیم. لذا بعد از اینکه افراد دچار سکسکه می شوند، می ‌توانند با خوردن یک عدد خیارشور کامروز این مشکل را به راحتی رفت نمایند.

می توان گفت از مهمترین مزیت های خیارشور کامروز بهبود عملکرد و همچنین افزایش سلامت کبد می باشد. به طور کلی مواد غذایی شور باعث دفع سموم از افراد خواهند شد. از این رو از آنجایی که کبد نقش سم زدایی در بدن را دارد، با خوردن خیارشور افراد می‌ توانند به سلامت کبد خود کمک کنند.

همچنین افرادی که نوشیدنی های الکلی مصرف می‌کنند با خوردن خیارشور می‌ توانند مانع از آسیب بیشتر این نوشیدنی ‌ها به به بدن خود شوند.

خیارشور، ماده غذایی جالب و خوشمزه ‌ای برای افرادی است که نیاز به کاهش وزن دارند. به طور کلی افرادی که در راستای کاهش وزن خود فعالیت می ‌کنند، همواره به فکر پختن انواعی از صیفی جات هستند.

از آنجایی که تمام این صیفی جات بعد از مدتی برای آن ها تکراری شده، می‌ توانند با خوردن خیارشور کامروز یک تنوع غذایی جالب برای خود ایجاد نمایند.

جالب است بدانید به خاطر اینکه افراد بعد از مصرف خیارشور به نوشیدن مقدار بالایی از آب تمایل دارند، حجم معده آن ها افزایش یافته و مغز دستور سیری را صادر خواهد نمود. پس افراد، دیگر اشتهایی برای خوردن سایر مواد غذایی ندارند.

 از بهترین مزیت های خیارشور کامروز می توان به رفع یبوست اشاره نمود. همانطور که در بالا نیز به آن اشاره نمودیم، خیارشور با افزایش باکتری های پروبیوتیک و همچنین به خاطر داشتن مقدار زیادی فیبر و آب می ‌تواند باعث افزایش سلامت عملکرد دستگاه گوارش شده و از بروز یبوست جلوگیری نماید.

 رفع بوی بد دهان را می توان یکی دیگر از قدرت‌ های خیارشور کامروز دانست. چرا که خیارشور باکتری های نا مطبوع و مضر را از دهان زدوده و مانع از تولید بوی بد دهان خواهد شد.

خیارشور کامروز
خیارشور کامروز

انواع مختلف خیارشور کامروز:

حال می خواهیم به انواع خیارشور کامروز بپردازیم. به طور کلی انواعی از خیارشور های کامروز با توجه به نوع خیار و کیفیت آن و همچنین با توجه به نوع بسته بندی آن ها وجود دارد که شما می توانید در فروشگاه کامروز آن ها را مشاهده نمایید.

به طور کلی اگر بخواهیم انواع خیارشور کامروز را ما از نظر بسته ‌بندی بررسی کنیم، باید بگوییم که خیارشور های کامروز در ۳ نوع بسته بندی: شیشه ای، پت و حلبی عرضه خواهد شد.

خیارشور کامروز
خیارشور کامروز

مسلماً خیارشور های کامروز که در بسته بندی شیشه ای عرضه می‌ شوند، دارای وزن پایین نظیر:۵۰۰ گرم و ۷۵۰ گرم می باشند. همچنین بایستی بدانید که ما سنگین ترین نوع خیارشور شیشه ای کامروز را می ‌توانیم با وزن یک کیلو و ۸۰۰ گرم مشاهده نماییم.

نوع دیگری از بسته بندی این خیارشور ها که در واقع دارای وزن های بالا هستند، خیارشور کامروز حلب است.

ما خیارشور کامروز حلبی را به صورت ۵ کیلویی و ۱۷ کیلویی می ‌توانیم در این فروشگاه مشاهده کنیم. افراد با توجه به نیازی که دارند، می ‌توانند از این نوع بسته بندی ها استفاده کنند.

خیارشور کامروز
خیارشور کامروز

انواع خیارشور کامروز با توجه به نوع خیار:

 به طور کلی خیارشور هایی با بسته بندی شیشه ای، گران تر از خیارشور هایی با بسته بندی پت و حلبی می باشند. لذا یکی دیگر از ویژگی‌ های مهمی که باعث تفکیک انواع خیارشور کامروز می باشد، کیفیت خیار استفاده شده است.

به طوری که ما می‌ توانیم ۶ نوع مختلف از کیفیت خیار ها را برای خیارشور های کامروز مشاهده نماییم. در واقع از کیفیت پایین به کیفیت بالا این خیارشورها به شرح زیر می باشند:

 اولین نوع خیار، خیار درجه یک است. معمولاً این نوع خیار دارای سایز بزرگ تری نسبت به سایر خیار های، خیارشور های کامروز می باشد. همچنین از نظر یک دست بودن نیز می توان گفت که خیار های یکدستی نیستند.

 دومین نوع خیار، خیار ممتاز است. این نوع خیار نسبت به نوع درجه یک، اندازه کوچکتری دارد اما باز هم از نظر یکسان بودن اندازه ها یکسان نیست.

 سومین نوع خیار، خیار ویژه می باشد. این نوع خیارشور را می ‌توان گفت که دارای اندازه ای تقریبا یکسان و همدستی هستند، و لذا اندازه آن ها چندان کوچک نیست.

 چهارمین نوع خیار، سوپر ویژه می باشد. سوپر ویژه نسبت به سه نوع قبلی اندازه کوچکتری دارد، با این حال می توان گفت که از یکسانی بیشتری برخوردار است.

نوع پنجم این نوع خیارشور، سوپر ویژه مخصوص بوده که داری اندازه کوچکتری است. لذا بهترین و مرغوبترین نوع خیار در خیارشور های کامروز را می ‌توان خیار خاص نامید، که علاوه بر داشتن اندازه بسیار کوچک کاملاً یکدست و هم اندازه می باشد.

خیارشور کامروز
خیارشور کامروز

انتخاب بهترین نوع خیارشور کامروز:

 با توجه به نوع استفاده ای که شما می ‌خواهید داشته باشید، می توانید هر یک از این خیارشور ها را انتخاب نمایید.

به طور کلی معمولاً خیار خاص، سوپر ویژه و سوپر ویژه مخصوص برای بسته بندی های شیشه ای و نوع ویژه، ممتاز، درجه یک برای بسته بندی های پت و حلبی استفاده خواهند شد.

در واقع خیارشور کامروز حلبی به خاطر استفاده از خیار هایی با کیفیت پایین تر و همچنین بسته بندی ارزان تر، بسیار مقرون به صرفه می باشد. یکی از دیگر از علت‌ هایی که باعث می ‌شود این نوع خیارشور مقرون به صرفه واقع شود، حجم و در واقع وزن زیاد آن ها می ‌باشد.

چرا که در واقع به صورت عمده فروشی به شمار می ‌آیند و برند کامروز به خاطر افزایش وزن آن ها سود کمتری را برایشان محاسبه می نماید.

بسیاری از مراکز فروش اغذیه ای نظیر: فست فودی ها که روزانه به حجم بالایی از خیارشور نیاز دارند، می توانند با خرید خیارشور حلبی و خیارشور پت از برند کامروز در هزینه‌ های خود صرفه ‌جویی نموده و از کیفیت بالای این محصولات بهره‌ مند شوند.