چیز حوت

چیزحوت غذایی دریایی محسوب می شود که با تن ماهی، چیپس سیب زمینی و پنیر پیتزا تهیه شده و طعم متفاوتی از تن ماهی را ارائه می دهد.

مواد لازم

1. چیپس دو بسته
2. پنیر پیتزا 500 گرم
3. تن ماهی 2قوطی
4. فلفل کبابی 5 عدد
5. نمک و فلفل به مقدار لازم
6. رب گوجه فرنگی کامروز به اندازه مصرف
7. زردچوبه نصف قاشق چایی خوری
8. پیاز دو عدد متوسط

طرز تهیه چیز حوت

مرحله اول تهیه چیزحوت

ابتدا پیاز را با رنده ریز، رنده می کنیم و در روغن می ریزیم و تفت می دهیم. زردچوبه و نمک و فلفل را اضافه کرده و پس از آن رب گوجه فرنگی را نیز مب افزاییم و اندکی تفت می دهیم.

مرحله دوم تهیه چیزحوت

سپس دو قوطی تن ماهی را در آب به مدت 15 دقیقه می جوشانیم. روغن اضافی هردو تن ماهی را گرفته و محتویات ماهی آن ها را به درون تابه حاوی پیازداغ و رب گوجه فرنگی کامروز سرخ شده اضافه می کنیم و همه مواد را باهم ترکیب می کنیم.

مرحله سوم تهیه چیزحوت

یک ظرف نسوز را آماده می کنیم و ته آن را با روغن کامل چرب می کنیم سپس یک لایه چیپس خرد شده ته ظرف می ریزیم سپس از مواد تهیه شده (حاوی ماهی، پیازداغ و رب گوجه) یک لایه روی چیپس ها میریزیم سپس لایه بعد را پنیر پیتزا میریزیم و به همین ترتیب لایه لایه چیپس خرد شده، مواد فرآوری شده ماهی و پنیر را ادامه می دهیم تا تمامی مواد ما تمام شد. در آخر فلفل های کبابی را قرار داده و روی تمامی سطح ظرف را پنیر می ریزیم.

مرحله چهارم تهیه چیزحوت

سپس ظرف را درون فر به مدت 30 دقیقه با دمای 180 درجه سانتی گراد قرار میدهیم تا پنیر آب شده و چیپس ها نرم شوند سپس ظرف را از فر بیرون آورده و چیزحوت را با نان و سس دلخواه لقمه کرده و میل کنید.

Leave a Comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هجده − نه =