گوجه فرنگی کریسپی با پنیر پارمزان

برای درست کردن چیپس‌های خوشمزه با گوجه‌فرنگی یک کیلو گوجه‌فرنگی خوشرنگ را انتخاب کرده، مقداری نمک دریایی هم کنار دستتان بگذارید و بعد دمای فر را روی ۹۰ درجه‌ی سلسیوس (تقریبا ۲۰۰ درجه‌ی فارنهایت) تنظیم کنید و اجازه دهید فر کاملا گرم شود.

در این فاصله، گوجه‌ها را از وسط به دو قسمت تقسیم کنید، تمام تخم‌های آن را جدا کنید و بعد نیمه‌های گوجه‌فرنگی را روی سینی فر قرار داده، اندکی نمک دریایی روی آن بریزید و بعد سینی را برای مدتی بین ۸ تا ۱۰ ساعت داخل فر بگذارید (طولانی است ولی قول می‌دهیم که به زحمتش می‌ارزد) در طول این مدت هر از گاهی به گوجه‌فرنگی‌ها سر بزنید و اگر لازم بود آنها را اندکی جابجا کنید.پ

بعد از اینکه گوجه‌ها حسابی خشک شد، می‌توانید آنها را داخل یخچال بگذارید و برای مدتی طولانی نگهداری کنید، اما ما یک راه بهتر هم سراغ داریم تا از گوجه‌فرنگی خشک، یک چیپس خوشمزه بسازید:
حالا روغن زیتون را آرام و با دقت به روی گوجه‌فرنگی‌های خشک شده بریزید به طوری که تمام سطح آنها را بپوشاند. بعد تکه‌های گوجه‌فرنگی را بر روی سینی فر کنار هم بگذارید و مواظب باشید که روی هم قرار نگیرند. دوباره به سراغ فر بروید و آن را تا دمای ۹۰ درجه سلسیوس گرم کنید. در این فاصله، مواد باقی‌مانده را داخل یک کاسه بریزید و خوب با هم مخلوط کنید و بعد مقداری از مواد حاصل را روی هر کدام از تکه‌های گوجه‌فرنگی قرار دهید و سپس سینی را داخل فر قرار دهید. بسته به اینکه قطعات گوجه‌فرنگی شما چقدر نازک باشد، عملیات خشک شدن مجدد آنها ممکن است بین ۴ تا ۵ ساعت طول بکشد. در این مدت هر نیم ساعت یک بار به فر سر بزنید و گاهی هم ناخنکی به آنها بزنید تا از آماده شدن چیپس‌های گوجه‌فرنگی مطمئن شوید.

بعد از خشک شدن کامل گوجه فرنگی ها، پنیر پارمزان روی گوجه فرنگی کریسپی بریزید؛ حتی میتوانید با مخلوط رب گوجه فرنگی کامروز و فلفل سیاه و لیمو تازه، سس خوشمزه درست کنید.

این احتمالا یکی از طولانی‌ترین دستور های غذایی است که تا کنون دیده‌اید، ولی مطمئن باشید که نتیجه‌ی آن ارزش زمانی که می‌گذارید را خواهد داشت. نوش جان

Leave a Comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پنج + ده =